Logotip Ràdio Abrera 107.9FM
Escut Ajuntament d'Abrera

NOTÍCIES

  • marcador esportiu
  • PHOTO-2019-04-28-20-11-47
  • img-20190413-wa0009

    + 6

  • img-20190414-wa0003
  • equipo1-hospitalet
  • bda6bd07-1cc6-4657-b1a9-ed69d2cac9b6
  • b1f54554-df75-4618-9b53-b4b94abbc51d
  • 48c3bf6a-24c9-40d7-92c1-950e16560907
  • 7b8b0c78-d9aa-49be-86af-6fefa2670bb0

ESPORTS

29/4/2019

Consulta els resultats de les competicions esportives del cap de setmana dels equips abrerencs

Als documents ajunts a la part inferior d'aquesta pàgina podeu consultar els resultats dels partits que han estat facilitats per les diferents entitats esportives d'Abrera: Club Esportiu Abrera Futsal i Club Bàsquet Abrera.

 

D'altra banda, durant les darreres setmanes les gimnastes abrerenques han aconseguit bons resultats a diferents competicions de Gimnàstica Artística Femenina.

  • Jerez de la Frontera (Cadis) va acollir el cap de setmana 13 i 14 d’abril la tercera fase de la Lliga Ibèrica de Gimnàstica Femenina, amb la participació de gimnastes abrerenques que competeixen en diferents clubs.
  • Carla Rodríguez, amb l’equip CGA l'Hospitalet, van quedar subcampiones. Amb aquest resultat s’han classificat com el primer equip para la Final de la Lliga Ibèrica, que se celebrarà el dissabte 18 de maig a Vitòria (Àlaba).
  • Paula Fernández i Eva Mendoza, amb el Club de Gimnàstica Esparreguera, i Alaia Estragués, amb el Club Gimnàstica Olesa, també es van classificar per la final de la Lliga Ibèrica, una de les competicions per equips més rellevant de gimnàstica artística femenina.
  • El dissabte 27 d'abril es va disputar la 3a Fase de la Liga Nacional Iberdrola el Poliesportiu del Cabanyal a València, il'abrerenca Ainara Llopis, juntament amb el seu equip del CGA L'Hospitalet es van proclamar campiones classificant-se directament a la 2a Divisió a la següent temporada.

 

Pel que fa a La Vinya Gimnàstic Club, el cap de setmana passat a la Tercera Fase de la Copa Catalana de Gimnàstica Artística, disputada Salt (Girona), va obtenir els següents resultats:

 
  • Equip A3, primer classificat per equips i Mariona Barberà primera classificada a la general
  • Equip A4, primer classificat per equips i Ainara Vela tercera classificada a la general
  • Nivell c4, Cristina Jovani tercera classificada a la general
  • Nivell c3, terceres classificades per equips

 


INFORMA'T

ACTUALITAT > Notícies
AJUNTAMENT D’ABRERA, Pl. de la Constitució, 1 - informacio@abrera.cat - Atenció: 93 770 03 25

RÀDIO ABRERA, C. Casamada, 14 - info@radioabrera.cat - Atenció: 93 770 23 34
carregant...
Radio Abrera 107.9FM
0:00
0:00